Jaki środek transportu na wakacje? Polacy wolą samochód!

Samochód to najpopularniejszy środek transportu wybieranych przez Polaków w wakacje. Według raportu Stena Line, jest on najwygodniejszą i pozwalającą na swobodę formą transportu.

Stena Line organizuje wycieczki i transport za pomocą promu. Firma przygotowała także raport na temat wakacji i podróży samochodem. – W tym roku prawie dwie trzecie Polaków planuje wybrać się na wakacje samochodem – piszą twórcy raportu.

Pytając o ich wybór środka transportu, Stena Line ustaliła, że dla 78% osób wybiera samochód ze względu na wygodę i poczucie swobody. Ponadto, samochód pozwala na dotarcie w miejsca mniej znane, które często są niedostępne w inny sposób. Dodatkowo, respondenci w badaniu stwierdzili, że największym wyzwaniem jeśli chodzi o podróż samochodem jest… zmieszczenie bagażu i unikanie kłótni. Nie są to jednak rzeczy, z którymi nie można sobie poradzić.

Kierowcy mogą ułatwić sobie jazdę za pomocą różnych aplikacji mobilnych – tych do nawigacji, do unikania fotoradarów czy do kontrolowania swojego stanu paliwa i znajdywania najtańszych stacji paliw lub w przypadku problemów z samochodem – warsztatów. Te rzeczy znajdziecie w aplikacji MotoRaport, która już niedługo będzie dostępna do pobrania w sklepie Google Play.

Chcecie być na bieżąco? Zapiszcie się do naszego newslettera.